Jak skutecznie chronić się przed słońcem?

Ochrona przed słońcem to podstawa w letnie dni. Pamiętajmy jednak o tym, że promienie słoneczne docierają do Ziemi także wiosną, jesienią i zimą, dlatego powinniśmy zadbać o solidną ochronę skóry. Zbyt długa ekspozycja może bowiem prowadzić do wielu problemów, których należy unikać. Jak ochronić się przed słońcem? O czym pamiętać w upalne dni?

Ochrona skóry przed słońcem

Ochrona skóry przed słońcem jest koniecznością dla każdego człowieka, bez względu na wiek. Co daje skuteczna ochrona przed słońcem? Dzięki temu zniwelujemy ryzyko powstawania chorób skórnych, udarów słonecznych, poparzeń i innych kłopotów.

Okazuje się, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa dotyczącego zbyt długiego przebywania na mocnym słońcu. Co ciekawe, skóra często narażona na działanie promieni UV szybko traci wiotkość, jędrność o boryka się z przebarwieniami oraz plamami. Są to z pewnością niekorzystne skutki uboczne nadmiernego opalania. Trzeba zatem zadbać o zabezpieczenie swojej skóry, tak aby przez długi czas cieszyć się jej sprężystością i gładkością. Z pomocą przychodzą odpowiedni filtry przeciwsłoneczne, łatwo dostępne dla klientów w każdej aptece i drogerii.

Szkodliwe promieniowanie UV

Jak wiadomo, promieniowania UV występuje przez cały rok, nawet w przypadku zachmurzonego nieba. Może przenikać także przez szyby, dlatego na każdym kroku należy chronić skórę przed tym czynnikiem! Nie bez znaczenia jest to, że promieniowanie UVA prowadzi do fotostarzenia się skóry, zmarszczek i bruzd na twarzy, a promieniowanie UVB powoduje przesuszanie się naskórka. Skóra często wystawiana na słońce staje się w efekcie szorstka i nierówna, a zmiany skórne odbierają nam pewność siebie.

Ochrona przed słońcem powinna obejmować stosowania sprawdzonych kosmetyków, osłanianie głowy kapeluszem lub czapką z daszkiem i chowanie się w cieniu. Wszystko to sprawia, że nasza cera na dłużej będzie cieszyć się jędrnością, sprężystością i jednolitym kolorytem!

Kremy z filtrem to podstawa

Jak stosować niezawodne kremy z filtrem? Musimy pamiętać o nałożeniu kosmetyku na 30 minut przed wyjściem z domu. Ponadto, taki krem można stosować jako produkt na dzień, a aplikacja odbywa się na całej twarzy i szyi. Oczywiście konieczne jest także wysmarowanie się kremami z filtrem odpowiednimi do całego ciała, tak aby zniwelować ryzyko poparzenia słonecznego. Tę czynność powtarzamy co 2-3 godziny, zawsze wtedy, gdy przebywamy na zewnątrz.

Nie zapominajmy o tym, aby sprawdzić, czy filtry w kremie chronią w większym stopniu niż tylko przed promieniowaniem UVB. Godne uwagi są produkty chroniące przed światłem niebieskim i UVA, odznaczające się innowacyjnością i skutecznością.

Szczególnie latem musimy mieć na uwadze częstą reaplikację kosmetyku z filtrem. Wraz z działaniem mechanicznym jego ilość na skórze się zmniejsza, dlatego ponowne zastosowanie kremu ochronnego po 2 lub 3 godzinach to konieczność! Nic więc dziwnego, że kremy z filtrami należy nosić przez cały czas ze sobą, najlepiej w torebce lub plecaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *